Vabilo 2. letnikom na Erasmus delovno prakso v tujini

Dijake 2. letnikov v šolskem letu 2023/24 vabimo da se prijavijo na razpis Erasmus+ KA1 – Mobilnost dijakov v poklicnem izobraževanju in usposabljanju. Novembra in decembra 2023 vam bomo omogočili, da se odpravite na praktično usposabljanje v tujino. Možnost imate, da se prijavite na mobilnost v Avstriji (Dunaj, Baden) in na Hrvaškem (Rovinj, Koprivnica). Več […]

Več

Bralni izziv na piramidine srednješolce

Vse dijakinje in dijake vabimo k branju za osvojeni bralni izziv 2023/24. Dijaki programov SPI in PTI preberejo 4 knjige (2 s spodnjega seznama in 2 po lastni izbiri) Enid Blyton: Pet prijateljev (katerakoli knjiga) Daniel Defoe: Robinson Crusoe Michael Ende: Neskončna zgodba Anne Frank: Dnevnik Ane Frank Simon Gregorčič: Pesmi Anton Ingolič: Gimnazijka Igor […]

Več

Ogled mariborskih knjižnic in muzeja

13. septembra 2023 so dijaki 4. letnikov obiskali Mestno knjižnico Maribor in Univerzitetno knjižnico Maribor, kjer so z vodenim ogledom spoznali način delovanja obeh, njune zbirke in aktivnosti. Nato so si ogledali še Muzej narodne osvoboditve Maribor in ob zanimivi predstavitvi tudi aktivno sodelovali v delavnici, ki so jo pripravili v muzeju. Bilo je zanimivo […]

Več

Poklicna matura – jesenski rok

Razglasitev rezultatov in podelitev spričeval po jesenskem roku poklicne mature bo v petek, 8. 9. 2023, ob 10. uri (v tajništvu šole).   Rezultati jesenskega roka: 6S2443 – 1 (poklicna matura ni opravljena) 6S2850 – 15T (poklicna matura je opravljena) 6S2997 – 11T (poklicna matura je opravljena) Rezultati objavljeni 8. 9. 2023

Več

Barbara, Mihaela, Lovro in Aljaž na Erasmus delovni praksi v Valencii

V šolskem letu 2022/23 smo uspešno izpeljali še eno mobilnost dijakov in učiteljev – tokrat so bili naši dijaki 4. letnika na delovni praksi v Valencii v Španiji. Barbara in Mihaela ter Aljaž in Lovro so tako od 4. do 22. junija 2023 v okviru projekta Erasmus+ nabirali delovne izkušnje, raziskovali Španijo in njene znamenitosti, […]

Več

Proslava ob Dnevu državnosti in koncu pouka

23. junija 2023 smo s šolsko proslavo počastili slovenski državni praznik Dan državnosti in se istočasno veselili zaključka pouka. Program so pripravili in izvedli dijakinje Karin, Klara in Patricija ter dijaka Alen in Matjaž. Z zanimivimi citati in fotografijami so se poklonili naši SLOVENIJI ter nas popeljali skozi minulo šolsko leto. Ravnatelj mag. Midhat Mulaosmanović […]

Več

Zmagovalna ekipa Ecotrophelie junior 2023

Danes je v prostorih Gospodarske zbornice Slovenije v Ljubljani potekala slavnostna razglasitev zmagovalne ekipe Ecotrophelia junior 2023. Ta laskavi naziv so osvojili dijaki naše šole – Marcel, Teo in Kevin so pod mentorstvom dr. Tine Perko in Romea Ogrizka z velikonočnim aspikom pometli s konkurenco. Bravo fantje! Čestitamo!

Več

Možnost kadrovske štipendije

Objavljamo razpis za kadrovsko štipendijo v podjetju UNITUR d.o.o., Zreče. Letak_A4_Razpis za štipendije Rogla in TZ Unitur_23.01.2023a

Več

Osvojeno 3. mesto v projektu Hrana ni za tjavendan

Naši učiteljici Rebeka Lukačič in  Jasmina Zagoršek sta bili 9. junija 2023 v Ljubljani na podelitvi nagrad projekta Ekošola. V sklopu projekta je učiteljica Jasmina z dijaki NPI sodelovala v projektu Hrana ni za tjavendan in osvojila 3. mesto v kategoriji Dnevnik zavržene hrane. Čestitamo!  

Več

Obisk strokovnih sodelavk portugalske šole

V okviru projekta Erasmus+ sta nas obiskali Fátima Cristina Cruz Andrade in Lucília Fernandes Torrão, strokovni sodelavki portugalske šole EFPTA – Escola de Formação Profissional em Turismo de Aveiro.  Na IC Piramida Maribor sta bili od 6. do 9. junija 2023. Razkazali smo jima šolo s poudarkom na delavnicah za praktični pouk, predstavili smo jima […]

Več

Naravoslovni dan dijakov 1. letnikov NPI

Dijaki 1. letnikov programa NPI so imeli 18. maja 2023 naravoslovni dan, ki so ga preživeli v Centru eksperimentov Maribor. Preizkušali so različne eksperimente in se udeležili dveh delavnic na temo svetlobe in plastike v okolju.    

Več

TEKMOVANJE V PRIPRAVI POHORSKE OMLETE

Na naši šoli smo danes gostili osnovnošolce, ki so se pomerili v tekmovanju v pripravi pohorske omlete. tekmovanje se je udeležilo 10 ekip osnovnošolcev, in sicer iz OŠ Pesnica, OŠ Velike Nedelje, OŠ Kajetana Koviča Poljčane, OŠ Miklavž na Dravskem polju, OŠ Korena, OŠ Martina Konšaka Maribor in OŠ Markovci. Vsaka ekipa je štela tri […]

Več

Vabilo bodočim dijakom 3. letnikov na delovno prakso v tujini – Erasmus+ KA1

Dijaki 3. letnikov v šolskem letu 2023/24. Vabimo vas, da se prijavite na razpisa Erasmus+ KA1 – Mobilnost dijakov v PIU. Septembra in oktobra 2023 vam bomo omogočili, da se odpravite na praktično usposabljanje v tujino. Možnost imate, da se prijavite na mobilnost v: Hrvaška, otok Krk, Malinska (3. – 30. 9. 2023), Hrvaška, Sisak, […]

Več

Ekskurzija 1. letnikov v Vitanje in na Roglo

1. letniki programa SPI so se 18. maja 2023 odpravili na ekskurzijo: v Vitanje – ogled Centra Noordung, ogled pekarne in slaščičarne Težak, na Roglo po poti med krošnja dreves.      

Več

Ekskurzija 2. letnikov v Ljubljano

18. maja 2023 so imeli 2. letniki programa SPI ekskurzijo v Ljubljano: – z vzpenjačo so se povzpeli na ljubljanski grad, – ogledali so si živalski vrt.        

Več

Ekskurzija 3. letnikov v Prekmurje

18. maja 2023 so se dijaki 3. letnikov programa SPI odpravili na ekskurzijo v Prekmurje, kjer so si ogledali: • Doživljajski park Expano, • TIC Murska Sobota, • kulturne znamenitosti Murske Sobote, • pršutarno Kodila, • čokoladnico Passero.      

Več