Dopolnilni, popravni in predmetni izpiti

Objavljamo razpored dopolnilnih, popravnih in predmetnih izpitov izpitov za zaključne letnike. SPOMLADANSKI IZPITNI ROK za zaključne letnike – dopolnilni, popravni 2024_objava

Več

Razporedi spomladanskega izpitnega roka

Objavljamo razpored zaključnega izpita in poklicne mature na spomladanskem izpitnem roku. Vsem kandidatom želimo veliko uspeha! Spomladanski rok ZI_SPI 2024 razpored 241-POM končno  

Več

Čistilna akcija

Na IC Piramida Maribor izvajamo različne aktivnosti za našo lepo okolico. Ena takšnih je bila tudi aprilska čistilna akcija, v okviru katere smo pobirali smeti okoli naše šole.    

Več

Naša dijakinja Sara dokazala odlično znanje nemškega jezika

Dijakinja Sara Horvat iz 3. c, program slaščičar, je dosegla odlične rezultate na tekmovanjih v znanju nemškega jezika v šolskem letu 2023/24: srebrno priznanje za uspeh na državnem tekmovanju, srebrno priznanje za uspeh na bralnem tekmovanju Epi Lesepreis, bronasto priznanje za uspeh na šolskem tekmovanju. Čestitke Sari in njeni mentorici Sonji Porekar Petelin, prof. nemščine.

Več

Ecotrophelia Slovenije Junior 2024

Tudi letos so naši dijaki sodelovali na tekmovanju Ecotrophelia Slovenija Junior – predstavitev izdelkov je potekala 25. aprila 2024 v prostorih Gospodarske zbornice Slovenije v Ljubljani. Z IC Piramida Maribora sta sodelovali dve ekipi: 1. Lovro Škrabl in Aljaž Mavrič iz 5. letnika sta pod mentorstvom dr. Tine Perko pripravila pivo maronova moč, ki je […]

Več

Zaključek projektnega tedna

Dijaki zaključnih letnikov, ki se izobražujejo za poklice slaščičar, pek in mesar so zaključili projektni teden z razstavo svojih izdelkov. Na letošnji predstavitvi je sodelovalo 54 dijakov zaključnih letnikov, 7 pekov, 7 mesarjev in 40 slaščičark in slaščičarjev. Pripravili so 41 nalog. V vsaki nalogi so dijaki pripravili najrazličnejše izdelke, ki so jih danes predstavili […]

Več

Dan zemlje

Na Dan zemlje, 22. aprila 2024, smo dijaki 2. c pri predmetu Varovanje okolja obiskali aktivnosti Javnega podjetja Snaga Maribor na Trgu svobode. Tam smo se: podučili o pomenu ponovne uporabe in izmenjave, prejeli smo koristne nasvete, povezane z njihovimi storitvami in odgovornim ravnanjem z odpadki, seznanili z aktivnostmi krožnega gospodarstva na področju električnih in […]

Več

Teja dosegla 2. mesto na mednarodnem tekmovanju v Rigi

Z veseljem objavljamo, da je naša dijakinja Teja Horvat iz 3.b dosegla 2. mesto na mednarodnem tekmovanju “Learn, Know, Do, Can, Show” v Rigi v Latviji v kategoriji izdelave eklerjev (na foto št. 2). Tudi dijaka Staš Hari in Klemen Rudolf sta na tekmovanju uspešno predstavljala našo šolo in pripravila odličen kruh (št. 7) in […]

Več

Srebrna in bronasta medalja na Cassovia Cup Košice 2024

Dijakinji Minea Ćaćić in Eva Dimitrovski iz 4. letnika sta 20. marca 2024 v okviru projekta Erasmus+ sodelovali na mednarodnem tekmovanju v poklicnih spretnostih Cassovia Cup 2024 v mešanju koktejlov v Košicah, na Slovaškem. S suverenim nastopom sta med 52 tekmovalci ponosno zastopali našo šolo (tekmovanja smo se udeležili prvič) in dosegli odlični srebrno in […]

Več

Odlični rezultati naše strelske ekipe

Dijakinje in dijaki Srednje šole za prehrano in živilstvo so dosegli odlične rezultate na regijskem – področnem prvenstvu srednjih šol v streljanju s serijsko zračno puško. Dijakinje: Ana Lesjak – 2. mesto Urška Lesjak – 4. mesto Ula Podbornik – 5. mesto Dijaki: Robert Pajek -2. mesto Matjaž Sivka – 3. mesto Čestitke dijakom in […]

Več

Gojenje bukovega ostrigarja

Navdušeni smo nad novim projektom na naši Srednji šoli za prehrano in živilstvo. Z veseljem sporočamo, da smo začeli gojiti bukove ostrigarje na substratu iz slame in pšenice. Ta trajnosten pristop h gojenju gob nam omogoča, da izkoristimo lokalne vire in hkrati ohranjamo okolje. Bukovi ostrigarji so ne le okusni in hranljivi, ampak tudi polni […]

Več

Tekmovanje v peki palačink

Danes, ob svetovnem dnevu palačink, smo v naši šoli priredili izjemno tekmovanje v peki palačink, ki je pritegnilo veliko število parov, navdušenih nad tem slastnim izzivom. Veseli nas, da smo lahko priča tako izjemnim mojstrom palačink! Na tekmovanju so sodelovali mesarji, peki in slaščičarji, vsak od njih je pokazal svoje spretnosti in ustvarjalnost pri pripravi […]

Več

DRŽAVNO TEKMOVANJE V EKOKVIZU

V šolskem letu 2023/2024 so se dijakinje zmagovalke šolskega tekmovanja udeležile državnega tekmovanja v EKOKVIZU, ki je potekalo 2. februarja 2024 na SŠ za gradbeništvo in varovanje okolja v ŠC Celje. Med 130 udeleženci državnega tekmovanja so dosegle odlične rezultate in za to prejele priznanja. · Klara Čeh Valenčak, 5. a ZLATO PRIZNANJE · Ela […]

Več

Razpis Erasmus+ za 2. letnik NPI

Dijake 2. letnika NPI vabimo k prijavi na razpis za opravljanje delovne prakse na Hrvaškem (Koprivnica) v okviru projekta Erasmus+. Prijave zbiramo do vključno ponedeljka, 4. marca 2024. Več informacij najdete v prilogah: VABILO-DIJAKI-2.letnik prijavni obrazec soglasje-razrednik soglasje-mentor

Več

Informativni dan 2024

Letošnja informativna dneva sta za nami. Uspešno smo predstavili naše izobraževalne programe: – SPI slaščičar, mesar, pek, – PTI živilsko prehranski tehnik, – tehniška gimnazija, – NPI pomočnik v biotehniki in oskrbi. Sedaj pa z veseljem pričakujemo nove dijakinje in dijake, da se nam pridružijo v novem šolskem letu 2024/25.           […]

Več

Pust 2024

Tudi zaposleni in dijaki Srednje šole za prehrano in živilstvo smo se našemili in doživeli pustno vzdušje s koranti iz Gorišnice. Nato smo si privoščili še krofe iz naših delavnic za praktični pouk in uživali v norčavem dnevu.           

Več

Sejmi okusov in Pivovarski muzej

Mesec februar smo na naši šoli v PTI programu začeli s strokovno ekskurzijo v Ljubljano. Z dijaki 4. in 5. letnikov smo najprej obiskali Sejme okusov na Gospodarskem razstavišču, kjer smo uživali ob degustaciji različnih kulinaričnih proizvodov (pice, sladoledi, testenine, klobase, siri, sladice, napitki). Ogledali smo si tudi sejem zelenega in aktivnega turizma Alpe-Adria in […]

Več

Razpis Erasmus – 4. letniki

Dijaki 4. letnikov v šolskem letu 2023/24. Vabimo vas, da se prijavite na razpisa Erasmus+ KA1 – Mobilnost dijakov v PIU. Junija 2024 vam bomo omogočili, da se odpravite na praktično usposabljanje v tujino. Možnost imate, da se prijavite na mobilnost: Norveška (Oslo), Španija (Valencia). Vse informacije v prilogah: VABILO-DIJAKI-4. letnik prijavni obrazec soglasje-razrednik soglasje-mentor

Več

Šola odprte kohezije

Dijakinje in dijaki 3. a Srednje šole za prehrano in živilstvo smo vključeni v projekt Šola odprte kohezije, kjer spremljamo projekte, sofinancirane s strani Evropske Unije, pridobivamo digitalne veščine, zbiramo in analiziramo podatke ter se preizkušamo v podatkovnem novinarstvu. Naša projektna skupina se imenuje MUSIC TEAM. Ker imamo vsi radi glasbo, smo se odločili za […]

Več