Dijakinje Tina, Doroteja in Dženita ter učiteljica Mateja na delovni praksi v Koprivnici v okviru projekta Erasmus+ KA1

Dijakinje 2. letnika Tina Primožič, Doroteja Trep in Dženita Okanović so bile od 6. do 19. decembra 2021 na delovni praksi na Obrtnički školi Koprivnica. Prvih pet dni jih je spremljala tudi učiteljica pekarstva Mateja Gimpelj. Spoznavale so hrvaške tradicionalne sladice in pekovske izdelke, delile svoje znanje o slovenskih izdelkih, se potepale po Koprivnici in […]

Več

Nagradni natečaj A(se)štekaš?!?

Projekt A (se) štekaš?!? organizira natečaj za mlade na temo soočanje s težavami. Napišete ali posnamete lahko prispevek o svojem soočanju s težavami ter ga pošljete na stekas@iam.upr.si Več si preberite na: https://zivziv.si/natecaj2022/ Plakat za natečaj_2022 Spletni letak

Več

Daniela in Tamara na delovni praksi na Dunaju v okviru projekta Erasmus+

Tamara Rola in Daniela Roškar, dijakinji 2. b, sta bili od 11. novembra do 3.decembra 2021 na Dunaju. V okviru projekta Erasmus+ KA1 sta del svoje delovne prakse opravljali v pekarni in slaščičarni Szihn, kjer sta pripravljali in pakirali sladice. Na pot ju je pospremila učiteljica Jasna Börc Hozjan, ki je poskrbela za njuni prvi […]

Več

Obrazi meseca novembra

Dijaki Srednje šole za prehrano in živilstvo izbirajo sošolce in vrstnike, za katere se jim zdi prav, da jih spoznajo tudi drugi. Vsak, ki je že nekaj časa dijak naše šole, pozna LAURO ZORGER iz 5. b.  To je dekle, ki res zna peti in v tem uživa. Prav zato smo jo lahko srečevali na […]

Več

IC Piramida Maribor kot partner v projektu Erasmus+ KA2 “Kombinirano poučevanje in učenje v poklicnih šolah”

V okviru projekta Erasmus + KA2 – strateška partnerstva, z naslovom »Blended teaching and learning in VET schools« (»Kombinirano poučevanje in učenje v poklicnih šolah«), katerega nosilni partner je PIKC “Rigas Valsts tehnikums (Latvija), smo kljub slabemu epidemiološkemu stanju v Evropi, uspešno izvedli našo prvo aktivnost. Trajala je od 15. 11. do 19. 11. 2021. […]

Več

Fotografski natečaj “NASMEH”

DRAGI DIJAKI! Svet okoli nas se počasi oblači v zimska oblačila! Narava si je nadela megleno podobo in nas nehote vleče v bolj sivo razpoloženje. Da pa vse to v vas ne bi ugasnilo vašega mladostnega navdiha, smo se odločili, da v zimskih mesecih razpišemo fotografski natečaj, ki vabi k sodelovanju vse dijake – ljubitelje […]

Več

Kulturni dan v Slovenskem narodnem gledališču Maribor

12. 11. 2021 so petkov dopoldan naši dijaki preživeli v družbi dobre glasbe in plesa. Kulturni dan je potekal v Slovenskem narodnem gledališču Maribor, kjer so predstavili balet Smrt v Benetkah po romanu Thomasa Manna in v koreografiji Valentine Turcu. Predstava je bila zanimiva, vanjo je vloženo veliko vsakodnevnega truda, predvsem pa je za dijake […]

Več

VIRTUALNI KARIERNI SEJEM 2021

Tudi v letošnjem letu bo Fundacija za izboljšanje zaposlitvenih možnosti PRIZMA s partnerji organizirala Virtualni Karierni Sejem – sejem poklicev in izobraževanja. Potekal bo novembra 2021. Na njem bodo sedanji in bodoči dijaki ter vsi zainteresirani seznanjeni z informacijami in aktivnostmi, ki jim bodo v pomoč pri izbiri nadaljnje izobraževalne poti in izbiri poklica, ki […]

Več

Mešani rženo-pirin kruh z dodatkom soka potomke “Stare trte” je naj Fala kruh 2021

V soboto, 16. 10. 2021 je v Kristalni palači v Ljubljani potekala razglasitev rezultatov tekmovanja za naj Fala kruh 2021. Z mešanim rženo-pirinim kruhom z dodatkom soka potomke “Stare trte”, smo sodelovali tudi mi. Kruhi so nastali v naših pekovskih delavnicah izpod rok našega pekovskega mojstra in učitelja praktičnega pouka Darka Hercoga. Omenjeni kruh je […]

Več

GTZ Postojna 2021

V četrtek, 14. 10. 2021 je potekalo 68. tekmovanje Gostinsko turističnega zbora v Postojni. Naš izobraževalni center sta zastopali Ema Horvat in Anja Furman pod vodstvom učiteljice praktičnega pouka Silve Golob, ki sta tekmovali v kategoriji slaščičarstvo. Tekmovalci so morali pripraviti kozarčne sladice z okusom vanilije in čokolade ter dodatkom različnih inovativnih komponent. Krema je […]

Več

Razpis Erasmus+ za dijake 5. letnikov

Dijake 5. letnikov vabimo, da se prijavite na razpisa Erasmus+ KA1 – Mobilnost dijakov v PIU. Novembra in decembra 2021 vam bomo omogočili, da opravljate del svojega praktičnega usposabljanja v tujini. Možnost imate, da se prijavite za naslednji mobilnosti: – Estonija, Tartu, od 11. do 26. novembra 2021 – 2 tedna (sodelujemo s Tartu Vocational […]

Več

Razpis Erasmus+ za dijake 2. letnikov

Dijake 2. letnikov vabimo, da se prijavite na razpisa Erasmus+ KA1 – Mobilnost dijakov v PIU. Novembra in decembra 2021 vam bomo omogočili, da opravljate del svojega praktičnega usposabljanja v tujini. Možnost imate, da se prijavite za naslednji mobilnosti: – Hrvaška, Koprivnica, od 6. do 20. december 2021 – 2 tedne (sodelujemo z OBRTNIĆKO ŠKOLO […]

Več

Bralna značka za Piramidine srednješolce

V šolskem letu 2021/22 na IC Piramida Maribor organizirano bralno značko za naše dijake. Za opravljeno bralno značko preberejo: dijaki programa NPI 1 knjigo iz priporočilnega seznama in 1 knjigo po lastni izbiri, SKUPAJ: 2 KNJIGI, dijaki programa SPI in PTI 2 knjigi iz priporočilnega seznama in 2 knjigi po lastni izbiri, SKUPAJ: 4 KNJIGE. […]

Več

VESELA JESEN 2021

Zadnji septembrski dan smo v Izobraževalnem centru Piramida Maribor uspešno zaključili z tradicionalno prireditvijo Vesela jesen, ki ga izvajamo že vrsto let. Že, ko smo ga prvič izvedli na šoli, se je pokazalo, da je projekt dobro sprejet in da bo postal septembrska stalnica na naši šoli. Letošnji moto naše Vesele jeseni se je glasil: […]

Več

AKREDITACIJA ERASMUS 2021 – 2027

IC Piramida Maribor je na razpisu prejel AKREDITACIJO ERASMUS na področju poklicnega in strokovnega izobraževanja za obdobje 2021 – 2027. Tako bomo še uspešneje promovirali program Erasmus in našim dijakom še naprej omogočali kvalitetne strokovne izmenjave z našimi partnerskimi šolami v tujini. Potrdilo_Akreditacija_Erasmus+  

Več

RAZPIS ERASMUS+ ZA DIJAKE 3. LETNIKOV

Dijake 3. letnikov v šolskem letu 2021/22 vabimo, da se prijavijo na razpisa Erasmus+ KA1 2020-2022 – Mobilnost dijakov v PIU. Septembra 2021 vam bomo omogočili da (ob upoštevanju PCT pogojev) opravljate del svojega praktičnega usposabljanja v tujini. Možnost imate, da se prijavite za naslednji mobilnosti: – Hrvaška, otok Krk, od 10. septembra do 1. […]

Več