VIZIJA VSŠ je

da postane uspešna, odlična in prepoznavna šola v slovenskem in evropskem okolju. V okolju deluje odprto in strokovno.

POSLANSTVO VSŠ je

• izobraževanje mladih in odraslih na visokem strokovnem nivoju, z dobrimi strokovnimi kadri in v nenehnem povezovanju s prakso;
  • razvijanje pozitivnega in odgovornega odnosa do znanja in stroke ter tudi v medsebojnih odnosih in pri medsebojnem sodelovanju pri vseh sodelujočih udeležencih;
  • skrb za strokovni razvoj vsakega posameznika v prijetnem, ustvarjalnem, delovnem in varnem okolju.

VREDNOTE:

• SPOŠTOVANJE – spoštujemo drug drugega na vseh nivojih delovanja in pri vseh sodelujočih deležnikih (študenti/ študenti; zaposleni/študenti; študenti/zaposleni in zaposleni/zaposleni). Do vsakega se obnašamo tako, kot bi si želeli, da se drugi obnašajo do nas.
  • STROKOVNOST – želimo ves čas razvijati svoje strokovno znanje; pedagoški in strokovni delavci ter  drugi zaposleni z nenehnim usposabljanjem, študenti in drugi udeleženci izobraževanj pa z resnim odnosom do študija, saj bomo s tem nenehno dvigovali raven svojega znanja in usposobljenosti.
  • ODGOVORNOST – vsi (zaposleni in študenti) smo odgovorni za resen odnos do dela in za uspešen študij. Naši medsebojni odnosi temeljijo na zaupanju.
  • TRAJNOST  – vsi (zaposleni in študenti) si prizadevamo, da v najmanjši možni meri obremenjujemo okolje.

IZOBRAŽEVALNI CENTER PIRAMIDA MARIBOR

VIŠJA STROKOVNA ŠOLA