OBISK UČITELJEV S FINSKIH ŠOL

5. junija 2019 so IC Piramida Maribor obiskali učitelji praktičnega pouka slaščičarstva, pekarstva in mesarstva s finskih poklicnih šol. Po predstavitvi naše šole in degustaciji pekovskih in slaščičarskih izdelkov smo jih popeljali na ogled šolskih delavnic, laboratorijev in učilnic. Za konec pa so se okrepčali še s kosilom iz naše šolske kuhinje. Z obiskom smo […]

Več

Vabilo dijakom 3. letnikov za mobilnosti v šolskem letu 2019/20

Dijake bodočih 3. letnikov v šolskem letu 2019/20 vabimo, da se prijavite na razpis Erasmus+ KA1 2017-2019 – Mobilnost dijakov v PIU. Septembra in oktobra 2019 vam bomo omogočili, da opravljate del svojega praktičnega usposabljanja v tujini. Možnost imate, da se prijavite za naslednje mobilnosti: – Hrvaška, otok Krk, od 1. do 28. septembra 2019 […]

Več

Obisk učencev OŠ Janka Padežnika

V četrtek, 30. maja 2019 so nas obiskali učenci zadnje triade OŠ Janka Padežnika, ki so na IC Piramida Maribor preživeli poučno dopoldne. V okviru tematskega športnega dne »Skrb za gibanje in zdravo prehrano, mi je to znano?«, smo za učence in njihove spremljajoče učitelje pripravili strokovno predavanje in ogled učnih delavnic. Dr. Tina Perko […]

Več

Predaja ključa

V šolskem letu 2018/19 so bili lastniki ključa dijaki 3.c razreda. Danes so se zanj borili predstavniki razredov: 1.a, 1.b, 1.c, 2.b, 2.c, 4.a in 4.b. Novi lastniki ključa za šolsko leto 2019/20 so tako postali dijaki 2.c razreda. V prisegi so le-ti obljubili, da bodo vzorni dijaki, prijazni, izpolnjevali vse svoje dolžnosti, ne bodo […]

Več

Udeležba na Kariernem sejmu MojeDelo.com – Maribor 2019

V četrtek, 23. maja 2019 se je v hotelu City odvijal karierni sejem MojeDelo.com. Na sejmu so se predstavili številni razstavljavci,  med njimi tudi IC Piramida Maribor. V okviru projekta ATENA (promocija, animacija in učna pomoč) smo se skupaj z ostalimi šolami pridružili na stojnici Tehniškemu šolskemu centru Maribor s svojimi reklamnimi letaki in promocijo […]

Več

RAZPORED popravnih izpitov

Objavljamo razpored popravnih izpitov za dijake zaključnega letnika programa NPI in SPI junij 2019. popravni – spomladanski rok 2019

Več

ZAKLJUČNI IZPITI

Objavljamo razpored spomladanskega roka zaključnih izpitov – od 5. 6.  do 21. 6. 2019. Razglasitev rezultatov bo v petek, 28. 6. 2019. Vsem kandidatom želimo veliko uspeha. razpored junij 2019_ZI

Več

Parada učenja 2019

15. maja 2019 je v Vetrinjskem dvoru v okviru Tedna vseživljenjskega učenja potekala Parada učenja – Dan učečih se skupnosti v organizaciji Andragoškega zavoda Maribor. Kljub slabemu vremenu je parada potekala ob pestrem in raznolikem kulturnem programu. Pred dežjem smo se skrili v notranje prostore, kjer se je IC Piramida Maribor v preddverju dvorane predstavila […]

Več

Zaključna prireditev dijakov 3.a, 3.b in 3.c

V petek, 10. 5. 2019 je na IC Piramida Maribor potekala zaključna prireditev za dijake 3. letnikov. Bodoči slaščičarji, peki in mesarji so pod mentorskim vodstvom pripravili razstavo izdelkov svojih zaključnih nalog. Dijaki zaključnih letnikov srednjega poklicnega izobraževanja so v okviru izbrane teme pokazali osvojena znanja in spretnosti ter nas prepričali, da šolanje končujejo z […]

Več

Uspešnost na prijavi za sredstva Erasmus+ KA1

IC Piramida Maribor je uspešno pridobil sredstva za mobilnost osebja in dijakov v okviru projekta Erasmus+ KA1 z naslovom “Z zeleno tehnologijo za zdravo prehrano”. V času projekta, ki bo trajal od 1. septembra 2019 do 31. avgusta 2021, bomo izvedli 15 mobilnosti osebja in 30 mobilnosti dijakov v naslednje države: Avstrija, Danska, Estonija, Francija, […]

Več

3. Piramida Fest

»Naša ideja o festivalu se je porodila ob 60. obletnici našega Izobraževalnega centra. Takrat je praznovala Srednja šola za prehrano in živilstvo. V letošnjem letu obeležujemo 20 let Višje strokovne šole, naslednje leto pa bomo praznovali 10 obletnico naše najmlajše enote – Medpodjetniškega izobraževalnega centra. Smo torej v središču pomembnih obletnic, ki nas zavezujejo, da […]

Več

Dijakinje iz Litve na delovni praksi v okviru Erasmus+

Od 18. marca do 12. aprila 2019 sta bili Marina Šadzevičiūtė in Valentina Vasilionkaitė, dijakinji slaščičarstva s partnerske šole Alytaus profesinio rengimo centras v Litvi, na delovni praksi na IC Piramida Maribor. Zadnja dva tedna se jima je pridružila tudi njihova učiteljica slaščičarstva Renata Slavinskienė. Njuni vrstnici Fabijola Lukoševičiūtė in Monika Pašukonytė, dijakinji kuharstva, sta istočasno opravljali […]

Več

Piramida FEST 2019 – ocenjevanje salam

Za nami je že prvo ocenjevanje v okviru Piramida FEST 2019 v kategoriji mesni izdelki. Ocenjevanje salam je potekalo v ponedeljek, 15. aprila 2019. Komisijo so sestavljali priznani ocenjevalci: predsednica komisije mag. Marlena Skvarča ter člani Rosvita Arzenšek Pinter, Igor Kustec in mag. Milko Lebarič. Ocenjevanju so se pridružili tudi dijaki Srednje šole za prehrano […]

Več

Srebrni priznanji na natečaju Mladi za napredek Maribora

3. aprila 2019 je potekala razglasitev rezultatov na natečaju “Mladi za napredek Maribora”. S svojima nalogama so sodelovale dijakinje 4. letnika Srednje šole za prehrano in živilstvo na IC Piramida Maribor. Raziskovalna naloga z naslovom Vpliv sladkorja na senzorične lastnosti keksov, avtoric Ksenje Hronek in Lare Karin Grilc, je potekala pod mentorstvom Gregorja Soka in […]

Več

Rezultati nemškega bralnega tekmovanja “Pfiffikus”

V letošnjem šolskem letu se je udeležilo 9 dijakinj in dijakov nemškega bralnega tekmovanja »Pfiffikus«. Dosegli smo odlične rezultate. Prebrati je bilo potrebno deli: Umweltdedektive Jungs sind keine Regenschirme   Zap. št. Ime in priimek Razred Doseženo št. točk od 100 Prejme 1. mesto Nataša Molnar 3.c 97 ZLATO PRIZNANJE 2. mesto David Cajnkar 1.b […]

Več

Piramida Fest 2019

Piramida Fest 2019 Vljudno vabimo maturante in diplomante naše šole in vse naše partnerje, da sodelujete s svojimi izdelki na našem že tradicionalnem Piramida Fest-u, ocenjevanju: mesnih izdelkov –  SALAME pekovskih izdelkov – RŽENI KRUH slaščičarskih izdelkov – POHORSKA OMLETA Piramida FEST 2019 bomo pričeli z ocenjevanjem salam, 15. aprila 2019, in se bo slavnostno […]

Več

Viktorija in Urška v Göteborgu na Švedskem v okviru projekta Erasmus+ KA1

Od 10. do 23. marca 2019 sta bili Viktorija Matjašič in Urška Kmetič, dijakinji 4. letnika Srednje šole za prehrano in živilstvo, na delovni praksi na partnerski šoli Ester Mosessons Gymnasium v Göteborgu na Švedskem. Prvi teden sta se jima pridružila tudi direktor IC Piramida Maribor Davorin Urih in vodja MIC-a dr. Alenka Hmelak Gorenjak. […]

Več

Državno tekmovanje v ekokvizu

Tudi v šolskem letu 2018/2019 smo se udeležili državnega tekmovanja v ekokvizu, ki je potekalo 13. 2. 2019 na Škofijski klasični gimnaziji v Ljubljani. Tekmovali so: Anja Rupnik, 1.a Ksenja Hronek, 4.a Matej Marko, 5.a Matej Černej, 5.a Slavnostna podelitev nagrad in priznanj državnega tekmovanja je bila 4. 3. 2019, v prostorih družbe Eles, Dol […]

Več