Poklicna matura – zimski rok

Objavljamo razpored zimskega roka poklicne mature – februar 2019. Razglasitev rezultatov bo 4. marca 2019. razpored 183

Več

Razpis za mobilnost dijakov 4. letnikov v okviru projekta Erasmus+ KA1

Dijake 4. letnikov vabimo k prijavi na razpis za mobilnost v okviru projekta Erasmus+ KA1 2017-2019. Tokrat gre za dve mobilnosti: – Göteborg na Švedskem, od 18. do 31. marca 2019 (sodelujemo z Ester Mosessons gymnasium), – Saint Michel Mont Mercure v Franciji, od 5. do 19. junija 2019 (sodelovanje z MFR-CFA Saint Michel Mont […]

Več

Dobimo se ob petih – Iz babičine skrinje

Naše decembrsko srečanje “Dobimo se ob petih” z naslovom “Iz babičine skrinje” je potekalo 19. decembra 2018 v kavarni in slaščičarni “Ajda&Karamela”. Gostja srečanja je bila gospa Minka Lunežnik, ki nam je kljub svojim častitljivim 88 letom z izbranimi, včasih malo hudomušnimi besedami, spregovorila o praznovanju božičnih in novoletnih praznikov v preteklosti. V svojo pripoved […]

Več

Kulturni dan za dijake IC Piramida Maribor

21. decembra 2018 smo imeli na IC Piramida Maribor kulturni dan, ki ga je zaznamovalo več aktivnosti: prisluhnili smo proslavi ob Dnevu samostojnosti in enotnosti, v okviru katere smo se sprehodili skozi lepote Slovenije in počastili spomin na izjemno pomemben dan v zgodovini naše države, družili smo se po razredih in si zaželeli lepe praznike, […]

Več

Športni dan dijakov IC Piramida Maribor

20. decembra 2018 je bil za dijake Srednje šole za prehrano in živilstvo organiziran športni dan. Dijaki 1. in 2. letnikov so najprej prisluhnili zanimivemu predavanju dr. Benjamina Lesjaka iz Zavoda MISSS – Mladinsko informativno svetovalno središče Slovenije. Predstavil jim je koristne informacije in pasti interneta, o katerih lahko več podatkov najdemo na spletni strani […]

Več

Nika, Erina in Nataša po vrnitvi s predbožičnega Dunaja v okviru projekta Erasmus+ KA1

Nika Tominc, Erina Javornik in Nataša Hrastnik, dijakinje 2. letnika Srednje šole za prehrano in živilstvo” so se po 4 tednih vrnile z delovne prakse na Dunaju, kamor so odšle v okviru projekta Erasmus+ KA1 2017-2019. O njihovih doživetjih največ pove spodnji prispevek: Naše “potovanje” na Dunaju se je končalo. Na Dunaju smo preživele štiri […]

Več

Udeležba na tekmovanju v podjetništvu “SPIRIT”

Dijaki IC Piramida Maribor so se v okviru projekta SPIRIT, ki ga v letošnjem šolskem letu izvajamo na naši šoli, udeležili tekmovanja v podjetništvu. Potekalo je 10. decembra 2018 v Ljubljani. Podjetniške ideje so na tekmovanju predstavljale tri ekipe pod mentorstvom zunanjega mentorja mag. Aljoše Hubera in šolske mentorice učiteljice Vesne Puštuvan: Seneni siri: Laura […]

Več

Čokoladnica Zotter in predbožični Gradec

V okviru nemščine smo se 8. 12. 2018, odpravili na strokovno ekskurzijo v čokoladnico Zotter  v Riegersburg, ki slovi po božansko okusni čokoladi. Najprej smo se v ‘kakavovem kinu’ podali v južno Ameriko in spoznali kmete, ki po načelih ekološkega kmetovanja pridelujejo kakav za podjetje Zotter. Ogledali smo si celoten postopek proizvodnje čokolade. Spoznali nedotaknjen […]

Več

Dobimo se ob petih – Klopotec, Volkmer in Maribor

V četrtek, 29. novembra 2018 smo v okviru novembrskega srečanja “Dobimo se ob petih”  v kavarni Ajda&Karamela prisluhnili predavanju Draga Korode z naslovom “Klopotec, Volkmer in Maribor”. Pogovor, katerega je vodil mag. Dušan Tomažič, je v glavnem potekal o kulturni preteklosti in sedanjosti klopotca, preše in drugih pomembnih sestavinah vinogradniške kulturne dediščine. Dogodek je popestrila […]

Več

Erina, Nataša in Nika na Dunaju v okviru projekta Erasmus+ KA1

Od 11. novembra do 8. decembra 2018 naše dijakinje Erina Javornik, Nataša Hrastnik in Nika Tominc opravljajo delovno prakso na Dunaju v okviru projekta Erasmus+ KA1 2017-2018. Prvi teden je bila z njimi mentorica praktičnega usposabljanja Mateja Gimpelj, ki je poskrbela za lažje uvajanje dijakinj na samostojno življenje na Dunaju, skupaj so si ogledale nekatere […]

Več

Vita in Ana ter učiteljica Manja v Koprivnici v okviru projekta Erasmus+ KA1

Vita Topolovec in Ana Erker, dijakinji Srednje šole za prehrano in živilstvo na IC Piramida Maribor, sta od 12. do 25. novembra 2018 na delovni praksi na Obrtnišči školi Koprivnica v okviru projekta Erasmus+ KA1 2018-2020. Prvi teden je bila z njima tudi učiteljica praktičnega pouka slaščičarstva Manja Perčič. Spoznavanje šolskega utripa na hrvaški šoli […]

Več

Udeleženke projekta Erasmus+ v Koprivnici

Učiteljica praktičnega pouka slaščičarstva Manja Perčič ter dijakinji Ana Erker in Vita Topolovec so bile kot udeleženke projekta Erasmus+ KA1 2018-2020 od 12. do 16. oktobra 2018 na partnerski šoli v Koprivnici. V okviru dodatnih aktivnosti so bile tudi na sprejemu pri županu Darku Korenu in podžupanu Ratimiru Ljubiću. Stjepan Odobašić, direktor mednarodnega časopisnega in […]

Več

Učiteljice Hemijsko-prehrambene tehnološke škole Beograd na IC Piramida Maribor

Od 5. do 12. novembra 2018 so našo šolo obiskale štiri učiteljice Hemijsko-prehrambene tehnološke škole Beograd: učiteljica angleščine Vesna Jevtić, učiteljica pekarstva Vesna Stojičić ter učiteljici mesarstva Sonja Mihajlović in Sanja Nikolin. Ogledale so si našo šolo s poudarkom na šolskih delavnicah za praktični pouk, bile so prisotne pri urah strokovnih predmetov, praktičnem pouku mesarstva, […]

Več

Usposabljanja za pridobitev NPK za poklic Izdelovalec/izdelovalka sladic

V mesecu oktobru je na Izobraževalnem centru Piramida Maribor potekalo usposabljanja kandidatov za pridobitev nacionalne poklicne kvalifikacije za Izdelovalec/izdelovalka sladic. Usposabljanje je potekalo pod vodstvom Marije Horvat in Veronike Krstanović.  Kandidati so si pridobili naslednje kompetence: priprava različnih vrst testa (kvašeno, listnato, kvašeno listnato, vlečeno in kuhano-paljeno testo), priprava različnih mas (makronove, biskvitne, penaste in […]

Več

ZDRAVA MALICA NA MESTNI OBČINI MARIBOR

Dne 24.10.2018 je Srednja šola za prehrano in živilstvo IC Piramida Maribor pod organizacijo Anje Krajnc, uspešno izvedla projekt »Zdrava malica 2018« na Mestni občini Maribor. Organizirali smo zdravo malico s ciljem nadaljnjega osveščanja in spodbujanja uslužbencev k trajni spremembi njihovih prehranskih navad. V sodelovanju z mesarskimi, pekovskimi in slaščičarskimi delavnicami ter kuhinjo, smo pripravili […]

Več

Dijaka Karin in Dušan ter učiteljici Zdenki v Estoniji v okviru Erasmus+ KA1

Karin Zemljič in Dušan Tucović, dijaka IC Piramida Maribor sta od 14. do 27. oktobra 2018 na delovni praksi v Estoniji na naši partnerski šoli Valga Country Vocational Training v mestu Valga. Prvi teden je bila z njima učiteljica Zdenka Masten, drugi teden pa koordinatorica Zdenka Kresnik. Za vsemi je zanimivo doživetje polno novih izkušenj […]

Več

Sodelovanje na 11. Salonu VinDel

24. oktobra 2018 je IC Piramida Maribor z razstavo svojih kulinaričnih dobrot sodeloval na 11. Salonu VinDel, ki je potekal v Draš centru v Mariboru. Med več kot 250 razstavnimi degustacijskimi pozicijami, smo bili kot šola deležni posebne pozornosti. Povpraševanje po naših mesarskih, pekovskih in slaščičarskih izdelkih je bilo izjemno.

Več

DOBIMO SE OB PETIH – MED PLEMENI JUŽNE ETIOPIJE

23. oktobra 2018 je v prostorih kavarne Ajda&Karamela potekalo prvo letošnje srečanje »Dobimo se ob petih« na temo »MED PLEMENI JUŽNE ETIOPIJE«. Gostja dogodka je bila Breda Jurečko, ki nam je na zelo zanimiv način predstavila potopisno predavanje popotovanje po Etiopiji. Predstavitev je obogatila z izjemnimi fotografijami in zanimivimi doživetji pri svojem popotovanju. Ob tej […]

Več

GRADEC IN ČOKOLADNICA ZOTTER

GRADEC IN ČOKOLADNICO ZOTTER Obveščamo vas, da bomo v soboto, 8. 12. 2018 izvedli ekskurzijo v Gradec v organizaciji agencije OJLA. Izlet je nadstandarden in popolnoma neobvezen. Obiskali bomo čokoladnico Zotter, kjer bomo poizkušali raznovrstne kombinacije okusov. Ustavili se bomo v Gradcu in spoznali njegov čar, ki še prav posebno zaživi v predbožičnem času. Rok […]

Več